Konuşulmayan (Unspoken) Projesi açılışı gerçekleşti

Konuşulmayan (Unspoken) Projesi açılışı gerçekleşti

(Lefkoşa, 26/01/16) Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve Kıbrıs Toplum Medyası Merkezi (CCMC) tarafından Kuir Kıbrıs Derneği ve Thomson Vakfı ortaklığıyla yürütülen “Konuşulmayan: Kıbrıs Türk Toplumunda LGBTİ Haklarıyla İlgili Diyaloğu Güçlendirmek” adlı yeni projenin açılışı 23 Ocak Cumartesi saat 19:30’da ara bölgedeki Dayanışma Evi’nde gerçekleştirildi.
Konuşulmayan (Unspoken) projesi Kıbrıs Türk toplumunda özellikle medya, eğitim, hukuk ve sağlık gibi çeşitli alanlarda Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Transgender ve İnterseks farkındalığını artırarak LGBTİ bireylerin de deneyimlediği cinsel yönelim ve toplumsal cinsiyet ayrımcılığına karşı mücadele etmeyi, medya ilgisini artırmayı, kamuoyu oluşturmayı ve toplumsal değişimi amaçlamaktadır.
Etkinlik, Avrupa Komisyonu Kıbrıs Türk toplumu için Görev gücü, Program Ekibi Başkanı Michaela Foresti’nin yaptığı açılış konuşmasıyla başlayıp, proje hakkında proje ekibinin kısa bir sunumu ile devam etmiştir. Açılış etkinliği, Kaan Batural Acustic Trio adlı grubun canlı müziği eşliğinde kokteyl resepsiyonu ile sona ermiştir.
Avrupa Komisyonu Kıbrıs Türk toplumu için Görev Gücü, Program Ekibi Başkanı Michaela Foresti’nin yaptığı açılış konuşmasında toplumda bilinç oluşturmak adına böylesi projelerin önemli olduğunu ve bu projenin de başlamasın kendisine mutluluk verdiğini belirtti.
Proje koordinatörü Hazal Yolga, “toplumumuzda görmezden gelinen bireylerin ve konuların artık görünür olabilmesi ve üzrerinde konuşulması için çalışacağız” dedi.
Etkinliğe yoğun katılım gösteren bireyler ve örgütler aynı zamanda çeşitliliğin bir arada tüm renkleri barındırarak çok daha güzel kutlanabileceğini de bir kez daha böylesi bir açılışla göstermiş oldular.

Scroll to Top