Basın Mensuplarına Yönelik LGBTİ Duyarlılık Çalıştayı 27-28 Ekim’de Gerçekleşecek

Basın Mensuplarına Yönelik LGBTİ Duyarlılık Çalıştayı 27-28 Ekim’de Gerçekleşecek

(Lefkoşa, 25/10/16) Kıbrıs Toplum Medyası Merkezi (CCMC), Kuir Kıbrıs Derneği ve Thomson Vakfı ortaklığıyla 27 ve 28 Ekim Perşembe ve Cuma günleri düzenlenecek olan “Basın Mensuplarına Yönelik LGBTİ Duyarlılık Çalıştayı” 10:00 ile 17:00 saatleri arasında ara bölgede yer alan Kıbrıs Toplum Medyası Merkezi’nde (CCMC) gerçekleşiyor.

Avrupa Birliği tarafından desteklenen “Konuşulmayan: Kıbrıs Türk Toplumunda LGBTİ Haklarıyla İlgili Diyaloğu Güçlendirmek” başlıklı projesi kapsamında basın mensuplarına yönelik düzenlenecek LGBTİ duyarlılık çalıştayları 3 başlıkta toplanacak olan bir seriden oluşmaktadır.

Çalıştayın ilk serisinde, Thomson Vakfı’ndan medya uzmanı Sue Caro eğitmen olarak yer alacaktır. Sue Caro’nun eğitmenliğinde gerçekleşecek olan serinin ilk çalıştayında, toplumdaki çeşitliliğin kapsayıcı bir şekilde haber yapılması, farkındalığın artırılması ve medyada temsil şekillerinin geliştirilebilmesi adına pratik çalışmalara, uygun dil ve görsel kullanımına, kişisel değerlendirmelere ve eleştirel medya analizlerine yer verilecektir.

Çalıştay süresince katılımcılara Türkçe-İngilizce simultane çeviri sağlanacaktır. Ayrıca, çalıştay serisinin her 3 oturumuna katılan basın mensuplarına katılım belgesi verilecektir.

Scroll to Top