İletişim Öğrencilerine Yönelik Medyada LGBTİ Temsili Semineri 31 Mart’ta Gerçekleşecek

İletişim Öğrencilerine Yönelik Medyada LGBTİ Temsili Semineri 31 Mart’ta Gerçekleşecek

Avrupa Birliği tarafından Kıbrıslı Sivil Toplum Harekette Programı kapsamında finanse edilen ve Kıbrıs Toplum Medyası Merkezi (CCMC) tarafından Kuir Kıbrıs Derneği ve Thomson Vakfı ortaklığıyla yürütülen “Konuşulmayan: Kıbrıs Türk Toplumunda LGBTİ Haklarıyla İlgili Diyaloğu Güçlendirmek” başlıklı proje kapsamında ve Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) LGBT Unicorn Klubü işbirliğiyle “Medyada LGBTİ Temsili” başlıklı Seminer 31 Mart Cuma günü saat 14:30’da DAÜ-Mor Salon’da gerçekleşecektir.

Kasım 2015’ten bu yana LGBTİ farkındalığı üzerine çalışmalar yürüten Konuşulmayan (Unspoken) Projesi çeşitli alanlardan uzmanlara ve öğrencilere ulaşmaya devam ediyor. Proje kapsamında düzenlenecek olan 7. seminerde bu kez de İletişim Fakültesi Öğrencilerine Yönelik Medyada LGBTİ konusu yer alıyor.

Konuşulmayan projesi ve DAÜ LGBT Unicorn Klübü işbirliğinde gerçekleşecek olan seminerde basında LGBTİ temsili adına önemli bir yere sahip olan gazeteci Burcu Karakaş konuşmacı olarak yer alacaktır.

Burcu Karakaş, Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olduktan sonra, Boston Üniversitesi’nde gazetecilik ve Ortadoğu üzerine yüksek lisans eğitimini “Devlet Söyleminde Kürt Meselesi: Diyarbakır Askeri Cezaevi Üzerine Bir Çalışma” başlıklı teziyle tamamladı. Karakaş, bir süre Washington’da yerel bir gazete için muhabirlik yaptı. Hemen sonrasında ise, Açık Radyo’da “Şiddetimi Geri Alamam” ve “Cadı Postası” programlarını hazırlayıp sundu. 2010’da Milliyet gazetesinde başladığı mesleğini, Ankara’da diplomasi muhabiri olarak sürdürdü. İletişim Yayınları’ndan “Futbol, Eşcinsellik ve Halil İbrahim Dinçdağ’ın Hikayesi: Erkeklik Ofsayta Düşünce” adlı bir kitabı çıktı. Karakaş aynı zamanda, İstanbul Tabip Odası 2013 Yazılı Basın Haber, Musa Anter ve Özgür Basın Şehitleri Gazetecilik 2014 Jüri Özel Ödülü, Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Röportaj Ödülü sahibidir.

Scroll to Top