Kıbrıs’ta Lezbiyen Gey Biseksüel Trans ve İnterseks (LGBTİ+) Dayanışma Hattı Devreye Giriyor

Kuir Kıbrıs Derneği Basın Bildirisi
19 Kasım 2017

Kuir Kıbrıs Derneği, 20 Kasım Nefret Suçu Mağduru Transları Anma Günü’nde LGBTİ+ Dayanışma Hattı’nı aktifleştiriyor.

Kuir Kıbrıs Derneği olarak her yıl olduğu gibi, bu yıl da 20 Kasım Nefret Suçu Mağduru Transları Anma Günü’nü anıyor ve Kıbrıs’ta yaşayan tüm lezbiyen, gey, biseksüel, trans ve intersekslerin dayanışabilecekleri telefon hattını aktifleştiriyoruz.

Kuir Kıbrıs Dayanışma Hattı; LGBTİ+ mücadelesi, cinsel yönelim ve/veya cinsiyet kimliği ile ilgili sorulan soruları cevaplamayı amaçlamaktadır. Arayan kişilerin kimlik bilgilerinin gizli tutulacağı ve kapsamlı bir eğitim almış gönüllüler tarafından kullanılacak, Dayanışma Hattı’nda psikolojik destek sağlanmayacak ve bireyler uzmanlık gerektiren tüm sorular ile ilgili konunun uzmanlarına yönlendirilecektir.

Haftanın her günü 10:00 – 22:00 saatlerinde aktif olacak olan telefon hattına direkt arama yaparak, çevrimiçi uygulamalardan ve/ veya SMS mesaj atarak da ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz dayanışma hattına +90 542 858 5847 (KUİR) numarasından erişilebilmektedir.

Bizler, homofobinin, bifobinin ve transfobinin son bulması için ve kimsenin ayrımcılığa uğramadığı çeşitliliklerimizle bir arada olabileceğimiz bir Kıbrıs için uğraşlarımıza devam edeceğimizi beyan eder, daha önce de çok kez belirtmiş olduğumuz gibi tüm LGBTİ+’lar özgür oluncaya, yeryüzü aşkın yüzü oluncaya dek mücadelemize devam edeceğimizi bildirmek isteriz.

Kuir Kıbrıs Derneği

Facebook Sayfası

//sonu

 

Kuir Kıbrıs Derneği Hakkında:

Kuir Kıbrıs Derneği; cinsiyet, cinsiyet ifadesi, cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği ayrımcılıklarıyla mücadele edilmesi yönünde çalışmalar yürüten bir sivil toplum hareketidir. Kuir Kıbrıs LGBTİ haklarını hukuk, eğitim, psikoloji gibi farklı alanlarda desteklemek amacıyla aktif olarak çalışan bir organizasyondur.

Daha fazla bilgi için: http://www.queercyprus.org

Scroll to Top