Kuir Kıbrıs 10. Yıl Sergisi ve Renklerin Çeşitliliği Proje Açılışı

Kuir Kıbrıs 10. Yıl Sergisi ve Renklerin Çeşitliliği Proje Açılışı

Lezbiyen, gey, biseksüel, trans, interseks ve dahası (LGBTİ+), tüm renklerin birlikte var olabildiği bir Kıbrıs için Renklerin Çeşitliliği Projesi!

Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve Kuir Kıbrıs Derneği tarafından yürütülen “Renklerin Çeşitliliği” başlıklı proje kapsamında 4 Mart Pazartesi günü saat 19:00’da EMAA Başkent Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek olan Kuir Kıbrıs 10. Yıl Sergisi ve Proje Açılış etkinliğine davetlisiniz.

Renklerin Çeşitliliği Projesi Kıbrıs’ın kuzey kesiminde LGBTİ+’ların insan haklarına erişimini sağlamak ve ayrımcılığı önlemeyi hedeflemektedir. Aralık 2018’de başlayan ve üç yıl sürecek olan “Renklerin Çeşitliliği Projesi”, Avrupa Birliği “Kıbrıslı Sivil Toplum İş Başında VI” Hibe Programı kapsamında finanse edilmekte ve Kuir Kıbrıs Derneği tarafından yürütülmektedir.

Açılış etkinliği Proje Koordinatörü Erman Dolmacı’nın açılış konuşması ile başlayacak, Kuir Kıbrıs Derneği’nin kurucusu ve aktivistlerinden Hüseyin Çavuşoğlu’nun konuşması ardından Avrupa Birliği Program Destek Ofis Bölüm Yöneticisi Michael Docherty’nin yapacağı açılış konuşmasıyla devam edecektir. Açılış esnasında yapılacak konuşmalar Türkçe işaret dilinde çevrilecektir.

2008’de Uluslararası Homofobi, Bifobi ve Transfobi Karşıtı gün olarak kabul edilen 17 Mayıs günü dernekleşmek için ilk adımı atan Homofobiye Karşı İnisiyatif’ten Kuir Kıbrıs Derneği’ne ve günümüze kadar olan süreçte yaşananların sanatsal bir şölenle sergilendiği ve küratörlüğünü EMAA Başkent Sanat Merkezi Başkanı Zehra Şonya’nın üstlendiği “Kuir Kıbrıs 10. Yıl Sergisi” de aynı zamanda açılış konuşmaları sonrası ziyaret edilebilecektir. Açılış sonrası sergimiz 5 Mart’tan 11 Mart 2019’a kadar hafta içi her gün saat 16:00 ve 20:00 arası ziyaret edilebilecektir.

Bizim için bu önemli günde sizleri de aramızda görmeyi umut ederiz.

Scroll to Top