Gönüllülük Eğitimi

Gönüllülük Eğitimi

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Kuir Kıbrıs Derneği tarafından yürütülen “Renklerin Çeşitliliği” başlıklı projenin Kuir aktivistlerine yönelik ikinci kapasite geliştirme eğitimi olan Gönüllülük Eğitimi 13 Temmuz Cumartesi saat 10:00 ve 18:00 arasında Sivil Alan’da gerçekleşecektir.  

‘‘Lezbiyen, gey, biseksüel, trans, interseks ve dahası (LGBTİ+), tüm renklerin birlikte var olabildiği bir Kıbrıs için Renklerin Çeşitliliği Projesi!’’ diyerek Aralık 2018’de  yola çıkan ve üç yıl sürecek olan proje, Kıbrıs’ın kuzey kesiminde LGBTİ+’ların insan haklarına erişimini sağlamak ve ayrımcılığı engellemeyi hedeflemektedir.

Gönüllülük Eğitimi Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Kapasite Geliştirme Koordinatörü Hatice Kapusuz tarafından verilecektir. Saat 10:00’da başlayacak olan eğitimin ilk yarısında, gönüllülerle çalışmada dikkat edilmesi gerekenlere dair teorik bilgilerin aktarılması yer alacaktır. Öğleden sonra gerçekleşecek olan ikinci yarısında ise, aktivistler Hatice Kapusuz’un yönlendirmeleri doğrultusunda teorik bilgilerini grup çalışmaları ile pratiğe dökeceklerdir.  

Eğitim Kuir Kıbrıs Aktivistlerine yönelik olup, üye olmayıp derneğin üyesi olmak isteyen tüm arkadaşlarımıza da açıktır.

Üyelik başurusu yapmak isteyen arkadaşlar alttaki linke tıklayarak üyelik ön-başvuru formunu doldurabilirler:

https://forms.gle/3Dv1wmUubsEPmv7

Scroll to Top