Psikologlara Yönelik LGBTİ+ Farkındalık Eğitimi

Psikologlara Yönelik LGBTİ+ Farkındalık Eğitimi

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Kuir Kıbrıs Derneği tarafından yürütülen Renklerin Çeşitliliği Projesi kapsamında Psikologlara yönelik LGBTİ+ farkındalığı eğitimi düzenlenecektir.

Eğitim, 21 Eylül Cumartesi günü, 9:30 ve 18:15 saatleri arasında Sivil Alan’da gerçekleştirilecektir.

Eğitim iki aşamalı olarak gerçekleştirilecektir. Eğitimin ilk aşaması piskologlara yönelik LGBTİ+ farkındalığını arttırmayı hedeflemektedir ve 21 Eylül Cumartesi Sivil Ala’da gerçekleşecek olup, cinsel yönelimler üzerine yoğunlaşacaktır. Psikologlara yönelik eğitim, Psikiyatri Uzmanı Dr. Seven Kaptan tarafından, Uzm. Psk. Ziba Sertbay’ın kolaylaştırıcılığı ile gerçekleştirilecektir.. Eğitimin ikinci aşaması ise cinsiyet kimlikler üzerine yoğunlaşmayı hedeflemektedir., Daha detaylı bilgileri ilerleyen tarihlerde açıklanacaktır.

21 Eylül Cumartesi günü tam gün sürecek olan eğitimin ilk yarısında, temel kavramlar, heteroseksizm, önyargılar ve cinsel yönelim gelişme ve açılma süreçleri konu alınacaktır. Bunun yanısıra öğleden sonra gerçekleşecek olan eğitimin ikinci yarısında ise, aile ve kabul süreçleri ardından bireysel psikoterapi ve vaka çalışmalarına yer verilecektir.


Eğitim kısıtlı sayıda katılımcıya verileceğinden dolayı, öncelik halihazırda aktif çalışmakta olan klinik psikologlara verilecektir. Dolayısıyla, ilgilenen tüm psikologların en geç 17 Eylül Pazartesi, saat 17:00’ye kadar özgeçmiş (CV) ve niyet mektuplarını queercyprus@gmail.com e-mail adresine ulaştırmaları rica olunur.

 

Scroll to Top