Hukukçulara Yönelik LGBTİ+ Farkındalık Eğitimi

Hukukçulara Yönelik LGBTİ+ Farkındalık Eğitimi

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Kuir Kıbrıs Derneği tarafından yürütülen Renklerin Çeşitliliği Projesi kapsamında, Barolar Birliği İnsan Hakları Komitesi işbirliğiyle Hukukçulara yönelik LGBTİ+ farkındalığı eğitimi düzenlenecektir.

Eğitim, 16 Kasım Cumartesi günü, 9:30 ve 17:30 saatleri arasında Barolar Birliğin’de gerçekleştirilecektir.

16 Kasım Cumartesi günü tam gün sürecek olan eğitimin ilk yarısında, Barolar Birliği İnsan Hakları Komitesi Başkanı Aslı Murat’ın Kıbrıs’ın kuzey kesimindeki yasal süreçleri anlatmasıyla başlayıp Kaos GL Hukuk Danışmanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Av. Yasemin Öz’ün LGBTİ+’ların toplantı, gösteri yürüyüşü ve ifade özgürlüğü hakkındaki bilgilendirmesi ile devam edecektir.

Öğleden sonraki oturumda ise, önce Kaos GL Hukuk Danışmanı ve Mülteci Hakları Program Koordinatörü Av. Hayriye Kara’nın cinsel yönelim ve cinsiyet kimliğine dayalı nefret söylemi ve nefret suçları hakkında bilgilendirmesi gerçekleşecektir. Sonrasında ise, Yasemin Öz ve Hayriye Kara’nın kolaylaştırıcılığında ayrımcılık ve müvekkille görüşürken dikkat edilmesi gereken hususlar adlı oturum gerçekleşecektir.

Eğitim kısıtlı sayıda katılımcıya verileceğinden dolayı, kayıt yaptırmak isteyen hukukçularımızın queercyprus@gmail.com’a mail atmaları rica olunur.

Scroll to Top