Oycan’ın Dünyası

Oycan’ın Dünyası

Her yıl olduğu gibi bu yıl da lezbiyen, gey, biseksüel, trans, interseks ve artı (LGBTİ+) örgütleri Rita Hester cinayetini sembol haline getirerek 20 Kasım’da çeşitli etkinliklerle 20 Kasım Nefret Suçu Mağduru Transları Anma Günü’nü toplumun gündeminde tutmaya devam ediyor.

Kuir Kıbrıs Derneği olarak, bu yıl “Bırak da Hikayemi Yazayım” adlı bir kampanya düzenliyoruz. Kampanya kapsamında tasarlanacak tohumlu gökkuşağı kalemleri toplumdaki nefret suçu mağduru translara atfedilecektir.

Biz inanıyoruz ki, hikayeler yazıldıkça kalemlerin ucundaki tohumlardan yeni yaşamlar filizlenecek ve mücadelemiz daha da güçlenecek. İşte tam da bu yüzden özgürce yaşadığımız, ayrımcılığın son bulduğu ve kendi hikayelerimizi yazabildiğimiz bir hayat için mücadeleye devam edeceğimizi duyuruyor ve diyoruz ki;

“Bırak da kendi hikayemi kendim yazayım, ötekileştirmelerden, önyargılardan ve ayrımcılıktan uzak bir hayat yaşayayım”.

20 Kasım günü Arabahmet Kültür ve Sanat Evi’nde saat 19:00’da, yüzlerce hikayeden bir tanesi olan “Oycan’ın Dünyası” adlı performansa sizleri de davet etmekten gurur duyarız.

İzleyiciyi, hayatını belki üstüne hiç düşünmeden kabul ettiği pek çok yaşamsal rutini yeniden düşünmeye davet eden bu performans tüm zorluklara rağmen yaşama tutunmanın ve bir çiçek gibi açmanın hikayesidir.

Performans: Oycan Nasiboğlu

Bilet ücreti 30TL olup, Lefkoşa ofisimizden, Mağusa Kale Pasajı‘ndaki ofisimizden ve Kurumsal bağışçılarımız olan Ghetto CafeCafe No:3Kaldi Coffee Shop & PatisserieAtölye Sanat Sepet Cyprus ve Lorenza Coffee‘den alabilirsiniz.

Scroll to Top