Bırak da Hikayemi Yazayım: Oycan’ın Dünyası

Bırak da Hikayemi Yazayım: Oycan’ın Dünyası

 (Lefkoşa, 12.11.2019) Kuir Kıbrıs Derneği “Bırak da Hikayemi Yazayım” Kampanyası kapsamında, 20 Kasım Çarşamba günü saat 19:00 ve 20:30 arası Arabahmet Kültür ve Sanat Evi’nde “Oycan’ın Dünyası” adlı gösteriyi düzenleyecektir.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da lezbiyen, gey, biseksüel, trans, interseks ve artı (LGBTİ+) örgütleri Rita Hester cinayetini sembol haline getirerek 20 Kasım’da çeşitli etkinliklerle 20 Kasım Nefret Suçu Mağduru Transları Anma Günü’nü toplumun gündeminde tutmaya devam ediyor. Kuir Kıbrıs Derneği bu yıl “Bırak da Hikayemi Yazayım” adlı bir kampanya düzenliyor. Kampanya kapsamında tasarlanacak tohumlu gökkuşağı kalemleri toplumdaki nefret suçu mağduru translara atfedilecektir.

LGBTİ+ mücadelesi veren bir dernek olarak Kuir Kıbrıs inanıyor ki, hikayeler yazıldıkça kalemlerin ucundaki tohumlardan yeni yaşamlar filizlenecek ve mücadeleleri daha da güçlenecek. Bu yüzden LGBTİ+’ların özgürce yaşadığı, ayrımcılığın son bulduğu ve kişilerin kendi hikayelerini yazabildikleri bir hayat için dernek olarak mücadele etmeye devam edeceklerini duyuruyor ve diyor ki;

“Bırak da kendi hikayemi kendim yazayım, ötekileştirmelerden, önyargılardan ve ayrımcılıktan uzak bir hayat yaşayayım”.

“Bırak da Hikayemi Yazayım” kampanyası kapsamında 20 Kasım, Çarşamba günü Arabahmet Kültür ve Sanat Evi’nde saat 19:00’da, yüzlerce hikayeden bir tanesi olan “Oycan’ın Dünyası” adlı performansa ilgi duyan herkes davetlidir.

İzleyiciyi, hayatını ve belki üstüne hiç düşünmeden kabul ettiği pek çok yaşamsal rutini yeniden düşünmeye davet eden bu performans tüm zorluklara rağmen yaşama tutunmanın ve bir çiçek gibi açmanın hikayesidir. Performans, Oycan Nasiboğlu tarafından gerçekleştirilecektir.

Bilet ücreti 30TL olup satış yerleri; Kuir Kıbrıs Derneği Lefkoşa ve Mağusa Ofisi, kurumsal destekçilerimiz olan Ghetto CafeCafe No:3Kaldi Coffee Shop & PatisserieAtölye Sanat Sepet Cyprus ve Lorenza Coffee‘den alabilirsiniz.

Tohumlu kalemlerimiz ise ilk olarak 20 Kasım’da performans izleyicilerine hediye olarak dağıtılacaktır. Daha sonrasında ise kalemlerimizden alıp derneğimize bağış yapmak isterseniz de yine derneğimizden ve kurumsal destekçilerimizden temin edebilirsiniz.

İlk hikayeyi “Oycan’ın Dünyası” ile biz yazıyoruz, sıra sizde.

//sonu

Scroll to Top