Kuir Kıbrıs Film Festivali 2021

Kuir Kıbrıs Film Festivali 2021

 

KKFF21

21-25 Mayıs 2021 tarihlerinde gerçekleştireceğimiz Kuir Kıbrıs Film Festivali kuir, göç, erillik gibi temalar üzerine bir film seçkisi sunuyor. Farklı dezavantajların farkında olarak, kesişimsel bir bakış açısıyla seçilmiş filmlerimizin evlere kapandığımız bu zorlu günlerde sizlere yoldaş ve destek olmasını hedefliyoruz. Her alanda kuirleşmenin mümkün ve gerekli olduğuna inanıyoruz ve gösterimlerimizle kuir sanatı daha görünür kılmak, desteklemek ve yaygınlaştırmayı hedefliyoruz.
Seçkimizde yer alan filmlerin izleme linkleri kayıt olduğunuzda size gönderilecek ve etkinlik saatlerine kadar izlemeye açık olacaktır. Söyleşilere gelmeden filmleri izlemenizi tavsiye ederiz.

Gösterimlerimiz ilk olarak 21 Mayıs’ta Kıbrıs’taki homofobiyi konu alan Av Kısa Filmi ile başlıyor. Toplumdaki ataerkil yapıyı ve LGBTİ+’ların bu yapı içerisinde var oluş mücadelesini bizlere yansıtan kısa filmi sağlanan link aracılığı ile seyredebilecek ve sonrasında 21 Mayıs 20:00’da söyleşimize katılıp sanatçıları dinleyecek ve sorularınızı sorabileceksiniz. Etkinlik Türkçe gerçekleşecektir.

 

Kayıt İçin:

 

22-23 Mayıs günleri Kuir Göçmen Film Festivali’nin bize sağladığı seçki izlemeye açık olacak ve 23 Mayıs saat 20:00’de film yapımcıları ile söyleşi gerçekleşecektir. Bu kapsamdaki filmler göç ve kuirin kesişimini bizlere sunması sebebiyle oldukça ilgi çekici olacaktır.
Gerçekleşecek söyleşinin dili İngilizce’dir.

 

Kayıt İçin:

 

24 Mayıs saat 20:00’de Arama isimli kısa film üzerine söyleşi gerçekleştireceğiz. Trans bir kadının annesinin ölüm haberini telefon aracılığı ile aldığı bu kısa film çarpıcı diyalogları ile dikkat çekiyor. Film Yunanca ve İngilizce altyazılı olup, etkinlik İngilizce gerçekleşecektir.

Kayıt İçin:

 

25 Mayıs saat 20:00’da ise İris gösterimi ile festivalimiz son bulacaktır. İris, trans ve biseksüel bir kadın olan İris Mozalar’ın hayatına bir pencere açmaktadır. Kendini var etme mücadelesini güçlü bir şekilde hissettiğimiz filmin ardından söyleşimizde yönetmen ve oyuncu ile buluşma şansı bulacağız. Film Türkçe ve İngilizce altyazılı olup, etkinlik Türkçe gerçekleşecektir.

Kayıt İçin:

 

Büyük uğraşlar vererek hazırladığımız ve çok değerli sanatçıları bir araya getirdiğimiz bu etkinlikte sizleri de aramızda görmek isteriz. Tüm filmlerin kayıt linklerine etkinlik sayfamızı takip ederek ulaşabilirsin. Unutma, sen yoksan bir eksiğiz.

https://www.facebook.com/events/1120416928368720

Scroll to Top