BİSEKSÜEL+ GÖRÜNÜRLÜK GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN!

BİSEKSÜEL+ GÖRÜNÜRLÜK GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN!

Bizim için 23 Eylül, biseksüel+ görünürlük günü demek, önyargıları yıkmak demek.

Önceleri ABD’deki az sayıda hak savunucusunun Biseksüel+ Görünürlük Günü (Celebrate Bisexuality+ Day) adıyla kutlamaya başladığı bu gün, şimdilerde dünyanın her bölgesinde milyonlarca LGBTİ+ aktivistleri tarafından benimsenmektedir.

Ne yazık ki biseksüeller ve bi+’lar hala “arada kalmış, kararsız vb.” olarak görülmekte ve toplumun birçok kesimi tarafından (ki buna bazı LGBTİ+’lar da dahil) ayrımcılığa maruz kalmakta. İşte tam da bu nedenle biseksüel+ görünürlüğün dillendirilmesi ve arttırılması bizim için önyargıları yıkmak demek.

Geçmişten günümüze bifobiyle mücadelemiz devam ediyor ve bu mücadelede bize biçilen kimliklere ve kalıplara sığmayacağımızı söylemek isteriz. Biseksüel+ Görünürlük Günü ile kimliklerimize sahip çıktığımızı da yeniden hatırlatmak isteriz.

Bu özel günle hatırlatmak isteriz ki, biseksüeller/bi+’lar  olarak cinsel yönelimimizi gizlemek zorunda bırakılmamamız, bu temelde şiddet ve ayrımcılığa uğramadığımız, kendimiz gibi özgürce ve eşit var olabildiğimiz bir dünya tahayyülümü yükseltmektir.

Biseksüel+ onur bayrağımızı gururla sallayacağımız özgür ve ayrımcılığa uğramayacağımız nice senelere.

Not: Bugüne özel hazırladığımız FİLM SEÇKİSİNE göz atmak ister misin?

 

 

Scroll to Top