Kuir Kıbrıs Derneği, Sağlık Çalışanları ile “LGBTİ+ Kapsayıcı Sağlık Mümkün!” adlı Yuvarlak Masa Toplantısı Düzenleniyor.

Avrupa Birliği tarafından Kıbrıslı Sivil Toplum İş Başında VII Hibe Programı altında finanse edilen ve Kuir Kıbrıs Derneği tarafından yürütülen Gökkuşağı Projesi kapsamında, sağlık çalışanları ile “LGBTİ+ Kapsayıcı Sağlık Mümkün!” adlı yuvarlak masa toplantısı düzenleniyor. Toplantı, 27 Ekim 2023 tarihinde Evrensel Hasta Hakları Derneği’nde gerçekleşecek.

Dünyanın birçok yerinde olduğu gibi, toplumumuzda da LGBTİ+ fobi, kendini çeşitli ayrımcı tutum ve davranışlarla göstermektedir. LGBTİ+ haklarına ve toplumsal dahil oluşa dair farkındalığın artırılması için bir adım atmak isteyen tüm sağlık çalışanlarını “LGBTİ+ Kapsayıcı Eğitim Mümkün! Sağlık Çalışanları ile Yuvarlak Masa Toplantısı” etkinliğimize davet ediyoruz. Yuvarlak Masa Toplantısı, Avrupa Birliği tarafından Kıbrıslı Sivil Toplum İş Başında VII Hibe Programı altında finanse edilen ve Kuir Kıbrıs Derneği tarafından yürütülen Gökkuşağı Projesi kapsamında 27 Ekim 2023, Cuma günü, 16:30 – 19:30 saatleri arası Evrensel Hasta Hakları Derneği’nde gerçekleştirilecektir.

Yuvarlak Masa Toplantısı, sağlık ve LGBTİ+ ekseninde yaşanan sorunlara çözüm bulma hedefiyle Gökkuşağı Projesi kapsamında geliştirilecek olan LGBTİ+ kapsayıcı sağlık eğitimi programının oluşturulmasına ve yakında gerçekleştirilecek olan kapasite geliştirme eğitimlerinin içeriğinin hazırlanmasına katkı sunulması amacıyla düzenlenecektir.

Bu yuvarlak masa toplantısı aktif olarak sağlık alanında çalışan hekimler, hemşireler, laborantlar, fizyoterapistler, uygulamalı alanda çalışan psikologlar ve psikolojik danışmanlar, tıbbi sekreterler ve hastane yöneticilerine açıktır.      Katılımcı sayısı sınırlı olduğundan, erken kayıt yapılması önemlidir.

LGBTİ+ haklarına destek olmak ve daha kapsayıcı sağlık hizmetleri inşa etmek için bu önemli etkinliğe katılmak isteyen herkesi en geç 26 Ekim 2023, Perşembe, 12.00’a kadar bağlantısı üzerinden kayıt olmaya davet ediyoruz. Unutmayın, sağlık alanında eşitliği sağlayarak bir fark yaratabilirsiniz! Sorularınız için bize +905428585847 numarası üzerinden veya rainbowproject@queercyprus.org mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Scroll to Top