8 Mayıs Basın Konferansı – Adaletin Rengi Ne?

Değerli basın mensuplari,

Onur haftamız, “Adaletin rengi ne?” sloganı ve eylemliliğiyle, başlıyor. Bu yıl 8 Mayıs ile 17 Mayis 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek etkinliklerle, sesimizi ve varlığımızı bir kez daha birlikte haykiriyoruz.
Bizler, temel insan hak ve özgürlüklerimizle, hiçbir ayrımcılığa maruz kalmadan toplum içinde var olmak istiyoruz. Okumak, çalışmak, üretmek, sevmek, sevilmek, kısaca hayatın tüm güzelliklerini ve elbette zorluklarını hiçbir ayrımcılığa maruz kalmadan, özgür bireyler olarak deneyimlemek istiyoruz.Birey olmak, birlikte özgür olmakla gelişsin, bir arada hayatta birlikte var olalım istiyoruz. Varliğimiz tehdit değil, çeşitliliğimizdir! Hayatın her alanında LGBTİ+lar vardir ve var olmaya devam edecektir.Bu toplumun tüm bireyleri için, eşit ve adil bir yaşam yaratmak; hepimizin yaşam hakkını korumak da yetkililerin en birincil sorumluluğudur!
Bizleri yok sayan, norm dışı gösteren, nefret söyleminin öznesi haline getiren tüm söylem ve uygulamalara karşı sesimizi yükseltiyor ve tekrardan haykırıyoruz: Adaletin Rengi Ne?, hayatin her alanında LGBTI+’lar vardir ve var olmaya devam edecektir. Gelin, etkinliklerimizde birlikteliğimize ve renkliliğimize sizler de paydaş olun. 17 Mayis’ta saat 18.00’de Suitex önünde buluşuyor ve hep birlikte yürüyoruz.
17 Mayis Organizasyon Komitesi:
Kuir Kibris Derneği
Mağusa Gençlik Birliği Derneği
Bağimsizlik Yolu
Girne Gençlik Derneği
Toplumcu Demokrasi Partisi
Toplumcu Demokrasi Partisi Gençlik Örgütü
Sivil Toplum Insiyatifi Dernegi
SOS Çocuk Köyü Derneği
KTAMS
Anonim Gençlik Örgütü
Daü Unicorn Kulübü
Insan Haklari Platformu
Mülteci Haklari Derneği
Baraka Kültür Merkezi Derneği
Halkin Partisi Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komitesi
Evrensel Çocuk Hakları Derneği
Scroll to Top