Sosyal Hizmet Servisi

Kuir Kıbrıs Derneği Sosyal Hizmet Servisi

Bu hizmet, Avrupa Birliği tarafından Kıbrıslı Sivil Toplum İş Başında VIl Hibe Programı kapsamında finanse edilen ve Kuir Kıbrıs Derneği tarafından  yürütülen Gökkuşağı Projesi’nin Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Trans, İnterseks ve artılara (LGBTİ+) yönelik ücretsiz sosyal hizmet servisidir.

Avrupa Birliği tarafından ‘Kıbrıslı Sivil Toplum İş Başında VIl Hibe Programı’ kapsamında finanse edilen ve Kuir Kıbrıs Derneği tarafından yürütülen Gökkuşağı Projesi 13 Nisan 2022 tarihinde başladı ve 30 ay boyunca uygulanacaktır. Proje, Kıbrıs’ın kuzey kesiminde eğitim ve sağlık sektörlerinde LGBTİ+ kapsayıcılığını artırmayı amaçlamaktadır. Gökkuşağı Projesi, ilgili paydaşların desteği ile LGBTİ+’ların eğitim ve sağlık haklarını yaygınlaştırma kapasitesini, etkinliğini ve sürdürülebilirliğini sağlamayı ve LGBTİ+ topluluk üyelerinin bu haklara erişimlerini artırmayı hedeflemektedir. Proje kapsamında sağlanacak olan danışmanlık hizmeti sosyal gereksinim duyup ekonomik dışlanmaya maruz kalmış olan LGBTİ+’lara ücretsiz verilecektir.

Dernek politikası olarak bu hizmet, yaş, renk, etnik köken, engellilik, ırk, din, inanç, cinsiyet kimliği, cinsel yönelim, cinsiyet ifadesi, cinsiyet karakteristiği, medeni halden bağımsız olarak tüm insanlara eşit imkan sağlayacaktır. Kuir Kıbrıs Derneği’ne ulaşan ve ücretsiz hizmetlerden yararlanması uygun görülecekler için sağlanacak olan destek dört saat içeren en fazla bir müdahale ile sınırlı olacaktır. Danışmanlık hizmetine devam etmek isteyenler, kendi imkanlarıyla sosyal hizmet servisinden yararlanmaya devam edebileceklerdir.

Bu hizmetten yararlanmak istiyorsan: Kuir Kıbrıs Derneği Sosyal Hizmet Servisi Formu

Scroll to Top