Kuir Kıbrıs Derneği’nden İki Ayrı Etkinlik

2019’un Başında İki Ayrı Etkinlik

Yeni yıl yeni etkinlikler, bu hafta iki ayrı etkinlik düzenliyoruz. İlk etkinliğimiz ‘Oryanta(la)syon’ 17 Ocak, Perşembe günü, saat 19:00’da, ikinci etkinliğimiz ‘Cins Cins Konuşmalar: Militarizm ve Erkeklik’ ise 19 Ocak Cumartesi günü, saat 15:00’de gerçekleşecektir. Her iki etkinlik de Mağusa Kale Pasajı’ndaki MAGEM ve Kuir Kıbrıs’ın ortak ofisinde yer alacaktır.  

Kuir Kıbrıs Derneği hakkında bilgi almak ve mücadelenin bir parçası olmak isteyenler için düzenlenecek ‘Oryanta(la)syon’ etkinliği katılımcılara dernek ve işleyişi hakkında bilgi vermeyi amaçlamaktadır.

Cumartesi günü gerçekleşecek olan ‘Cins Cins Konuşmalar – Militarizm ve Erkeklik’ adlı etkinlik ise Mağusa Gençlik Merkezi (MAGEM), Kuir Kıbrıs Derneği ve bir grup gönüllü tarafından düzenlenecek olup, son günlerde gündeme oturan vicdani ret davasından yola çıkarak militarizm, erkeklik, ahlak ve LGBTI+ gibi konular hakkında tartışmayı hedeflemektedir. Etkinliğin başında vicdani reddini açıklamış Kuir Kıbrıs aktivisti Erm An kendi deneyimini paylaşacak ve etkinlik herkesin katılımı ile sohbet eşliğinde devam edecektir.

Her iki etkinliğe de ilgilenen arkadaşları bekliyoruz.

Daha fazla bilgiyi facebook sayfamızdan edinebilirsiniz: https://m.facebook.com/queercyprus/

Scroll to Top