Kuir Kıbrıs Derneği’nden Yeni Kampanya: “Dayanışma Kumbarası”

Kuir Kıbrıs Derneği’nden Yeni Kampanya: “Dayanışma Kumbarası”

Kuir Kıbrıs Derneği’nden yeni bir kampanya: Dayanışma Kumbarası. “Dayanışma Kumbarası ile Birlikteliği Güçlendir!” sloganı ile yola çıkan kampanyanın temel hedefi Kuir Kıbrıs Derneği Dayanışma hattını finansal olarak güçlendirmek ve acil durumlarda hatta ulaşan kişilerle sürdürülebilir şekilde dayanışabilmektir.

Kuir Kıbrıs Derneği uzun yıllardır lezbiyen, gey, biseksüel, trans ve İntersekslerin (LGBTİ+) insan haklarına eşit erişimi ve ayrımcılığın sonlanması için mücadele etmektedir.  Bu kapsamda cinsel yönelim, cinsiyet kimliği ve cinsiyet ifadesine dayalı bilgi edinmek isteyen kişilere doğru bilgiyi sağlamayı ve psikolojik, hukuki ve sosyal hizmet desteği için yönlendirme yapmayı amaçlayan dayanışma hattı, 2017 yılında kullanıma açılmıştır. Bu hat ücretsiz olup, eğitimli gönüllüler sayesinde aktif bir şekilde ve tamamen gizlilik ilkesine dayanarak haftanın her günü sabah 10 ve akşam 10 saatleri arasında çalışmaktadır.

Gün geçtikçe dayanışma hattına gelen talepler artarken, sürdürülebilir ve kaliteli hizmet verebilmek adına finansal giderler de artmaya başlamıştır. Bu sebeple omuz omuza vererek dayanışma hattını destekleme sırası artık hepimizde.

Kampanyaya çeşitli şekillerde destek olabilirsiniz: dilerseniz iş yerinizde Dayanışma Kumbarası’nın yer almasını talep edebilirsiniz veya kumbaranın var olduğu iş yerlerini ziyaret edebilir, para üstü olarak verilen, arabanın torpidosunda duran, belki de ceketin cebinde unutulan veya sadece gönlünden kopan miktarı Dayanışma Kumbarası’na atabilirsiniz.

Bu sayede Dayanışma Hattı gönüllüleri acil bir telefon aldığında  maddi ve/veya manevi açıdan dayanışma talebinde bulunan LGBTİ+’lara ve yakınlarına destek olabilecektir. Belki de sayenizde bir hayat kurtarılacak.

Ayrıca iş yerinizde kumbaraya yer vermek istiyorsanız derneğe queercyprus@gmail.com adresinden veya Dayanışma Hattı’ndan (05428585847) ulaşabilirsiniz.

Birlikte daha güçlüyüz!

//son

Scroll to Top