Kuir Kıbrıs Derneği Çevrimiçi Kuir Çeşitlilik Konferansını Düzenledi

Kuir Kıbrıs Derneği Çevrimiçi Kuir Çeşitlilik Konferansını Düzenledi

Avrupa Birliği tarafından Kıbrıslı Sivil Toplum İş Başında VI Hibe Programı kapsamında finanse edilen ve Kuir Kıbrıs Derneği tarafından yürütülen “Renklerin Çeşitliliği” Projesi kapsamında, Kuir Çeşitlilik Konferansı düzenlendi. Konferans, 28 Kasım Cumartesi günü 200 kişiden fazla katılımla webinar olarak gerçekleşti.

“Kuir Çeşitlilik Konferansı: Kıbrıs’ta LGBTİ+ Mücadelesi” başlıklı webinar olarak düzenlenen konferans, Kıbrıs’ın kuzey kesiminde lezbiyen, gey, biseksüel, trans, interseks ve ötesindeki herkesin (LGBTİ+) insan haklarına erişiminin ve ayrımcılığın son bulmasının önemine vurgu yapmak amacıyla yola çıktı. Dünyanın çeşitli yerlerinden katılımcı ve konuşmacıların olduğu webinarda; “Kuir Kıbrıs Yayınları”, “Sağlık”, “Hukuk” ve “Eğitim” başlıklı oturumlarda gerçekleşti.

28 Kasım Cumartesi günü Zoom üzerinden gerçekleşen webinar 200’den fazla katılımcıya ev sahipliği yaptı ve LGBTİ+ mücadelesini hem akademik boyutuyla hem de sosyal açıdan katılımcılarla buluşturdu. Kuir Kıbrıs gönüllülerinin birlikte hazırlık yaptığı, 13 konuşmacının yer aldığı bu konferansa katılımcılar da sorularıyla katılım gösterdi. Son olarak Renklerin Çeşitliliği Proje Koordinatörü Erman Dolmacı konferansa katkı koyan tüm gönüllülere, konuşmacılara, moderatörlere, teknik destek veren, çeviri yapan ve katılan herkese teşekkür ederek “Dünyanın neresinde olursak olalım dayanışma ile mücadelemize devam edeceğiz” dedi.

           

           

Scroll to Top