LGBTİ+’ların Mevcut Sosyal Hizmetlerin Erişimin Araştırması

Avrupa Birliği tarafından İnsan Ticaretine Karşı Birlikte Mücadele Hibe Programı kapsamında finanse edilen ve Kuir Kıbrıs Derneği tarafından KAOS-GL işbirliğiyle yürütülen Sömürüden Özgür LGBTİ+lar (Hayat) Projesi kapsamında, Kıbrıs’ın kuzey kesimindeki “Mevcut sosyal hizmetlerin ve bu hizmetlere erişimin haritalandırılması” konu başlıklı araştırma yürütmekteyiz. Bu araştırma, LGBTİ+’ların Barınma, Sosyal Yardım, Psiko-Sosyal Destek ve Şiddet Sonrası Destek Mekanizmalar alanlarında sosyal hizmetlere olan erişim düzeylerinin belirlenmesi ve  bu hizmetlerde cinsel yönelim, cinsiyet kimliği ve cinsiyet ifadesi temelli yaşanan potansiyel ayrımcılık ve ötekileştirmeleri ortaya koymayı amaçlamaktadır.

Bununla birlikte, araştırma toplumsal cinsiyet farkındalığının yükseltilmesi, sosyal hizmete erişimde LGBTİ+’larınn hizmetlere erişiminin güçlendirilmesi için geliştirilecek politikaların belirlenmesi açısından büyük önem taşımaktadır. Araştırmaya katılım tamamen gönüllülük esaslıdır ve araştırma etik kurallar çerçevesinde ilerlemektedir.

Eğer kendinizi LGBTİ+ olarak tanımlıyorsanız 9 daikaka sürecek olan anketimizin  linkine  https://tr.surveymonkey.com/r/QCAlgbtiSocialWelfare   tıklayarak araştırmaya katılabilirsiniz. Araştırmanın daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayarak daha fazla LGBTİ+’nın sesini duyurabilmesine katkı koyabilirsiniz.

 

Gösterdiğiniz ilgi, duyarlılık ve işbirliği için teşekkürler.

 

Scroll to Top