In It Together: “Let’s Talk about Pride and Hate Speech”

TR & GR
Her sene Mayıs ve Haziran aylarında Kıbrıs’ın her yerinde LGBTİ+ varoluşları ve haklarını vurgulamak adına Onur Yürüyüşleri düzenlenmektedir. Bu yürüyüşler LGBTİ+ mücadelesini görünür kılmak ve toplumda farkındalığı yaratmak adına organize edilmektedir. Fakat maalesef her sene bu yürüyüşler sonrasında sosyal medya platformları üzerinden birçok olumsuz yorum ve nefret söylemleri yapılmaktadır. Bu gibi olumsuz yorumlar ve söylemler LGBTI+ toplumunu ve destekleyicilerini derinden etkilemektedir. Özellikle de akıl sağlığı üzerinde olumsuz etkileri olmaktadır. İlgilenen herkesi Kuir Kıbrıs Derneği ve Bubble Out Cyprus’un ortak gerçekleştireceği ‘In It Together: “Let’s Talk about Pride and Hate Speech”’ etkinliğinde bu nefret söylemlerinin maruz kalanlar üzerinde yarattığı etkileri tartışacağımız Tematik Tartışma etkinliğine davet ediyoruz. Etkinlik LGBTI+ alanında uzman tecrübeye sahip bir psikolog eşliğinde yapılacak ve de katılımcılara güvenli ve destekleyici bir ortamda kendi deneyimlerini paylaşma fırsatı sağlayacaktır.
Etkinliğe katılmak isteyenlerin Tematik Tartışma Kaydı formunu doldurarak ön kayıt yapmaları gerekmektedir.
Etkinlik dili İngilizce olup, kendini İngilizce ifade etmekte zorluk yaşayanlara dil konusunda destek sağlanacaktır.
Tematik Tartışma Kayıt Formu:
GR*
Κάθε χρόνο, τον Μάιο και τον Ιούνιο, πραγματοποιούνται Πορείες Υπερηφάνειας για να τονίσουν την ΛΟΑΤΚΙ+ κοινότητα και την ύπαρξη και τα δικαιώματά της σε ολόκληρη την Κύπρο.
Δυστυχώς, κάθε χρόνο μετά από αυτές τις πορείες, η ρητορική μίσους και τα αρνητικά σχόλια δημοσιεύονται σε πλατφόρμες μέσων κοινωνικής δικτύωσης. Ειδικότερα, η ρητορική μίσους και η διαδικτυακή παρενόχληση επηρεάζουν αρνητικά την ψυχική υγεία και ευημερία της κοινότητας.
Καλούμε όλους όσους ενδιαφέρονται για τη θεματική εκδήλωση συζήτησης, “In it together: “Let’s Talk about Pride and Hate Speech” που συνδιοργανώθηκε από το Queer Cyprus Association και το Bubble Out Cyprus, για να συζητήσουμε τις επιπτώσεις που έχει η ρητορική μίσους σε όσους τη βιώνουν.
Η συνεδρία θα συντονίζεται από πιστοποιημένο ψυχολόγο με ειδικό υπόβαθρο σε ΛΟΑΤΚΙ+ θέματα και θα δώσει στους συμμετέχοντες την ευκαιρία να μοιραστούν τις ιστορίες και τις εμπειρίες τους σε ένα ασφαλές και υποστηρικτικό περιβάλλον.
Για να συμμετάσχετε στην εκδήλωση, κάντε προεγγραφή συμπληρώνοντας τη Φόρμα Εγγραφής Θεματικής Συζήτησης.
Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στα Αγγλικά και θα παρέχεται γλωσσική υποστήριξη σε όσους δυσκολεύονται να εκφραστούν στα Αγγλικά.
Φόρμα Εγγραφής Θεματικής Συζήτησης:
Scroll to Top