Kuir Kıbrıs’ın Dayanışma Çağrısına Destek Hızla Artıyor

(Lefkoşa, 14/11/16) Unspoken/Konuşulmayan Projesi kapsamında yerleştirilen farkındalık artırıcı billboardlara yapılan saldırıları kınayan örgüt sayısı gün geçtikçe artıyor.

Lezbiyen Gey Biseksüel Trans ve İnterseks (LGBTİ+) alanında çalışan 45 farklı ülkeden 490 örgütü bir araya getiren uluslararsı şemsiye örgüt ILGA- Avrupa, Kuir Kıbrıs Derneği’nin yerleştirmiş olduğu billboardlara yapılan saldırıları kınadı ve dernekle dayanışma içerisinde olduğunu belirtti. Avrupa’daki en büyük LGBTİ+ şemsiye örgütünden biri olan ILGA- Avrupa aynı zamanda cumhurbaşkanlığı, başbakanlık, meclis ve İskele Belediyesi, polis merkez müdürlüğü’ne de halkı bu konuda hassas olmaları için çağrı yapmalarını, saldırıların faillerini bulmaları ve insan haklarından herkesin eşit yararlandığından emin olmaları için çalışmalar yürütmelerini talep etti.

Bunun yanı sıra İsveç’den Dayanışma için Feministler (Feminister för Solidaritet), Türkiye’den Kaos GL, Özgür Renkler, Pembe Hayat ve daha bir çok örgütün katıldığı dayanışma çağrısı gün geçtikçe büyüyor. Yerel örgütlerin de yer alacağı bir daynışma yazısının hazırlıklarına başlayan Kuir Kıbrıs, imzacı olmak isteyen tüm örgütlerin dernekle iletişime geçebileceğini de belirtti.

Farkındalık faaliyetlerine devam eden dernek mücadele boyunca destek veren tüm örgütlere teşekkür ediyor ve hep birlikte ayrımcılığın olmadığı daha özgür bir dünya için mücadelesini sürdüreceğini belirtmek istiyor.

Kuir Kıbrıs Derneği Yönetim Kurulu

Scroll to Top