Gönüllümüz Olmak İstermisiniz?

Gönüllümüz Olmak İstermisiniz?


Kuir Kıbrıs, Kıbrıs’ın kuzeyinde cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği temelli her türlü ayrımcılık içeren yasaların değiştirilmesi ve Lezbiyen Gey Biseksüel Trans ve İntersekslerin hak ve özgürlükleri için kamuoyu oluşturmaya yönelik çalışmalar yürüten kar amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşudur. Kuir Kıbrıs derneği; kimsenin dil, din, ırk, renk, cinsel yönelim, cinsiyet kimliği, cinsiyet ifadesi, cinsiyet karakteristiği, yaş ve etnik kökeninden dolayı ayrımcılığa uğramadığı bir dünya için mücadele eder. Bu nedenle, toplumsal farkındalık çalışmalarının yanı sıra LGBTİ+’ların daha eşit ve adil bir şekilde haklara erişimleri için faaliyetler yürütür. Bütün bunları yaparken LGBTİ+lar ve LGBTİ+ destekçileri ile büyük bir dayanışma sergilemektedir. Dernek gönüllüler toplumdaki homofobi, bifobi, transfobi, interfobiye karşı ses çıkartmak, ayrımcılık ve önyargının azaltılması için yürütülmekte olan faaliyetlere katkıda bulunur. 

Gönüllü olmak için izlenecek adımlar; buradaki gönüllü başvuru formunun doldurulması ve oryantasyona katılması gerekmektedir. Ayrıca kişiler buradaki linkten dernek ekiplerinin çalışmalarını inceleyebilir ve hangi ekiplere dahil olmak istediğine karar verebilir.  

 

Gönüllü olmaya ne zaman başlayabilirim?

Başlamak için dernek hakkında daha fazla okuyup kendinizi hazır hissettiğinizde başvuru formunu doldurduğunuzda ilk adımları atmış olacaksınız.

 

Ne kadar zaman ayırmam gerekecek? 

İstediğin kadar. Gönüllü olmak, çok büyük esneklik ve ne zaman çalışıp çalışamayacağınızı seçebilme olanağı sunar. Dahil olacağınız çalışma ekiplerinde sizlerin ve ekip dinamiğinizin belirleyeceği çalışma saat ve günleri doğrultusunda ayıracağınız zamanı kendiniz belirleyebilirsiniz.

 

Ne gibi işler çalışmalar yapmam gerekecek?

Kuir Kıbrıs Derneği, en temelde Lezbiyen, Gey, Biseksüel, trans ve interseks hakları ve özgürlüğü konusunda kamuoyu oluşturma çabalarında olan bir sivil toplum hareketidir. Gönüllü olmaya karar verdiğinde kişiler belirledikleri ekiplerin çalışma amaçlarına uygun şekilde görev ve sorumluluklar alırlar.

 

Gönüllülük bana ne katacak?

Gönüllüler kuir kıbrıs derneğinin düzenlediği çalışmalarda yer alarak daha fazla sosyalleşme, sosyal destek ve çalışma deneyimi elde edebilir. Yapılan aktivite ve çalışmalarda yer alarak LGBTİ+ mücadelesine katkıda bulunarak sosyal sorumluluk kapsamında bireysel olarak herkesin eşit ve adil bir dünya yaşamı için katkı sağlamış olur.

 

Scroll to Top