Konuşulmayan Projesi kapsamında Hak Odaklı Habercilik ve Medyada LGBTİ Temsili Semineri Gerçekleşecek

Konuşulmayan Projesi kapsamında Hak Odaklı Habercilik ve Medyada LGBTİ Temsili Semineri Gerçekleşecek

(Lefkoşa, 20/09/17) Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve Kıbrıs Toplum Medyası Merkezi (CCMC) tarafından Kuir Kıbrıs Derneği ve Thomson Vakfı ortaklığıyla yürütülen “Konuşulmayan: Kıbrıs Türk Toplumunda LGBTİ Haklarıyla İlgili Diyaloğu Güçlendirmek” başlıklı proje kapsamında 22 Eylül Cuma günü saat 20.00’de Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği (KTGB) Lokali’nde “Hak Odaklı Habercilik ve Medyada LGBTİ Temsili” üzerine seminer düzenleniyor.

Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği, Basın-Sen, CCMC ve Kuir Kıbrıs Derneği işbirliğiyle gerçekleşecek olan seminer Türkiye’den BİANET Kadın ve LGBTİ Editörü Çiçek Tahaoğlu tarafından verilecek.
 KTGB Genel Sekreteri Gizem Özgeç’in ve Basın-Sen Genel Sekreteri Serkan Soyalan’ın açılış konuşmalarıyla başlayacak olan seminerde ayrıca Konuşulmayan Projesi asistanı Erman Dolmacı Medya Takip Raporunu sunacak.

Yapılan açıklamada, Proje Koordinatörü Hazal Yolga “Toplumsal dönüşümün önemli unsurlarından olan medyada LGBTİ temsiliyetinin gelişmesi ve ötekileştirmeyen, eşitlikçi ve çeşitlilikleri kapsayıcı bir habercilik anlayışının yaygınlaşması için” çalışmaya devam ettiklerinin altını çizdi.

Scroll to Top