Kuir Kıbrıs Derneği, #Kuirileevdeuret Kampanyasına devam ediyor

Kuir Kıbrıs Derneği, #Kuirileevdeuret Kampanyasına devam ediyor

Kuir Kıbrıs Derneği 27 Mart Cuma günü COVID-19 nedeniyle evlerde olduğumuz bu günler için Kuir ile Evde Üret Kampanyası başlatmıştır.

27 Mart’tan bu yana devam eden kampanya, halihazırda Kuir Kıbrıs Derneği’nin düzenli olarak gerçekleştirdiği “Kuir ile Üret” etkinliklerinden yola çıkarak oluşturulmuştur. En temelde hedefi yeni hayata uyum sağlamayı kolaylaştırmak olan kampanya, evde kalırken kendini tembel,  işlevsiz, amaçsız veya mutsuz hissedenler için bir uğraş sunmayı amaçlamakta. Bunu yaparken de Kuir Kıbrıs Derneği’nin en temel ilkelerinden olan Antikapitalizm üzerine kurgulanmıştır. Bu sebeple, kampanya tüketim çılgınlığına karşı antikapitalist bir duruş sergilemekte ve aslında evde olan değersiz gibi görünen eşyalarla, atıklarla çok basit yöntemlerle çok güzel şeyleri üretebileceğimizi hatırlatmaktadır.

“Kuir ile Evde Üret”e destek olmak çok kolay. Evde olan ve kullanılmayan eşyalardan veya malzemelerden üretim yapıyorsunuz. Hazırladığınız ürünü başladığında, yaparken veya bittikten sonra, nasıl isterseniz, sosyal medya hesabınızdan #kuirileevdeuret diyerek, devamında da Kuir Kıbrıs Derneği’ni etiketleyerek ve son olarak da meydan okuduğunuz arkadaşlarınızı challenge’a davet ederek paylaşabilirsiniz.

Son olarak, dileyenler üretimlerinden bir kısmını ev günleri bittikten sonra derneğe bağışlayabileceklerdir. Bağışlanan ürünler derneğin açacağı stantlarda sizin adınızla ve ürüne yerleştirdiğiniz gün sayısıyla yerlerini alacaklardır. Bu sayede, Kuir Kıbrıs Derneği’nin hak savunuculuğu çalışmalarını yapabilmesinde tatlı bir katkınız olacaktır.

Daha fazla bilgi için Kuir Kıbrıs Derneği’nin websitesinden ulaşabilirsiniz.

Websitesi: https://www.kuirkibris.org

Facebook: https://www.facebook.com/queercyprus

Instagram: https://www.instagram.com/queercyprus

Twitter: https://twitter.com/kuirkibris

Dayanışma Hattı: +90 542 858 58 47

Scroll to Top