Dayanışma Hattı Bilgilendirici Broşürü

 

Dayanışma Hattı ile, 2017 yılından bu yana Kuir Kıbrıs Derneği olarak,  mesaj ve telefon araması üzerinden Kıbrıs’ın kuzey kesiminde LGBTİ+ların, ailerlerinin ve arkadaşlarının sorularına birlikte yanıt bulmaya çalışıyoruz. Çünkü bireysel deneyimlerimiz farklı olsa da birçok alanda yaşadığımız sorunlar ortaktır.


Bilgilendirici Broşürün hazırlanma sürecinde özellikle Dayanışma Hattı ekibini ve Av. Faika Deniz Paşa  yoğun emek harcadılar. Bu konuda yoğun emek harcayıp bu bilgilendirci broşürü sizlere sunmamıza yardımcı olan 
 yazarlarımıza çok teşekkür ederiz.

Kuir Kıbrıs Derneği

 

 

Bilgilendirici Broşürü indirmek için buraya tıkla: Dayanışma Hattı Bilgilendirici Broşürü

SÖMÜRÜDEN ÖZGÜR LGBTİ+ (HAYAT) PROJESİ  HAKKINDA:

Lezbiyen, gey, biseksüel, trans, interseks ve artıların (LGBTİ+), sömürüden özgür olabileceği bir Kıbrıs için Sömürüden Özgür LGBTİ+ Hayat Projesi!

Sömürüden Özgür LGBTİ+ Hayat Projesi, Kıbrıs’ın kuzey kesiminde insan ticaretine maruz kalan LGBTİ+ların mücadelesine katkı sağlamayı amaçlamaktadır.  Mayıs 2019’da başlayan ve otuz ay sürecek olan proje, Avrupa Birliği tarafından “İnsan Ticaretine Karşı Birlikte Mücadele” Hibe Programı kapsamında finanse edilmekte ve Kuir Kıbrıs Derneği tarafından KAOS-GL işbirliğiyle yürütülmektedir.

Scroll to Top