Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi üzerine Sohbet

Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi üzerine Sohbet

Kadınlar Günü küresel çapta kadın hakları hareketi için büyük önem taşımaktadır. Cinsiyet eşitliği konusunda bu zamana kadar büyük mesafe kat edilmiş olsa da önümüzde hala uzun bir yol bulunmakta.

 

Kuir Kıbrıs Derneği olarak benimsediğimiz kesişimsel feminizm anlayışı tarihsel olarak varlığı ve dolayısıyla da yaşadığı şiddet ve ayrımcılık yok sayılmış, görmezden gelinmiş lezbiyen, biseksüel ve trans kadınlara (LBT+) Dünya Kadınlar Günü’nde dikkat çekmeyi gerekli görmekteyiz.

 

Bu sebeple, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde bu noktaya dikkat çekebilmek ve LBT+ görünürlüğünü konuşabilmek için 11 Mart Perşembe gününde sizleri Cannes film festivali en iyi senaryo ödülüne layık görülmüş ‘Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi’ üzerine konuşmak için buluşacağımız etkinliğe davet ediyoruz.

 

Kuir Kıbrıs Derneği

Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi

11 Mart 2021, Perşembe Saat: 19:00

Kolaylaştırcı: Deniz Altıok.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde bu noktaya dikkat çekebilmek ve LBT+ görünürlüğünü konuşabilmek için 11 Mart Perşembe gününde sizleri Cannes film festivali en iyi senaryo ödülüne layık görülmüş ‘Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi’ üzerine konuşmak için buluşacağımız etkinliğe davet ediyoruz.

*Etkinlik öncesinde filmi izlemenizi hatırlatır, eğer filmi izleme ile ilgili teknik desteğe ihtiyacınız olursa bize queercyprus@gmail.com adresinden ulaşmanızı rica ederiz.

Scroll to Top