Aktivistlere ve Sivil Toplum Örgütlerine yönelik Gökkuşağı Fonu Küçük Hibe Programı

 

🇪🇺 Kuir Kıbrıs Derneği, Kıbrıslı Türk toplumunun eğitim ve sağlık sektörlerinde LGBTİ+ kapsayıcılığını artırmayı amaçlayan Gökkuşağı Projesi’nin bir parçası olarak, Aktivistler ve STK’lar için Gökkuşağı Fon Küçük Hibe Programı’nı başlattı. Bu program, Avrupa Birliği tarafından Kıbrıslı Sivil Toplum İş Başında VII Hibe Programı kapsamında finanse edilen ve Kuir Kıbrıs Derneği tarafından yürütülen Gökkuşağı Projesi altında gerçekleşecektir.

🔻Gökkuşağı Fonu’nun amacı, ilgili paydaşların LGBTİ+ haklarını yaygınlaştırma kapasitesini, etkinliğini ve sürdürülebilirliğini artırmak ve LGBTİ+ topluluğunun sağlık ve eğitime erişimini güçlendirmektir. Bu, LGBTİ+ hakları konusunda harekete geçen aktörlerin sayısının artırılması ve Kıbrıs’ın kuzeyinde faaliyetlerin arttırılması ile gerçekleştirilecektir. Bu nedenle başvuru ve proje önerilerinin eğitim ve/veya sağlık sektöründeki LGBTİ+ haklarına odaklanması gerekmektedir.

📣 Gökkuşağı Fonu çağrısı 08 Mart 2024 tarihinde açılmış olup, başvurular 16 Nisan 2024 saat 16:00’ya (Kıbrıs saati) kadar açık kalacaktır. Bu başvuru çağrısına ilişkin bilgilendirme oturumu 20 Mart 2024’te çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek. Oturumda başvuru süreci tartışılarak potansiyel ve ilgili başvuru sahiplerine netlik sağlamak için bir Soru-Cevap kısmı olacaktır.

⌛ Son Başvuru Tarihi: 16 Nisan 2024, Salı, 16:00 (Kıbrıs Saati)

🖇 Hibe Kılavuzu ve daha fazla bilgi için: https://bit.ly/gokkusagi-fonu-dokumanlari

✍️Başvuru için: https://form.jotform.com/gokkusagihibe/basvuru

Scroll to Top