Özgürleşmeyi Küreselleştir! Ortak Mücadele – Hep Birlikte!

11 ÜLKE, YÜZLERCE KİŞİ, HEP BİRLİKTE HAYKIRIYORUZ: “Cinsel Haklar bir İnsan Hakları Meselesidir!”

Özgürleşmeyi Küreselleştir! Ortak Mücadele – Hep Birlikte!

Ülkemiz Kıbrıs’ta İngiliz Sömürge Yönetimi’nden kalma Ceza Yasası’nın hala yürürlükte olmasını, başta kadınlar olmak üzere tüm bireylerin yaşamını tehdit eden tacizin, tecavüzün cezasız kalmasını ve eşcinsel ilişkinin “doğaya aykırı” olarak tanımlanarak suç sayılmasını kabul etmiyoruz!

Ceza Yasası’nın “Ahlaka Aykırı Suçlar Bölümü” Değiştirilsin!

Bizler, açık insan hakları ihlalleri olan, cinselliğimize ve bedenimize karşı işlenen suçların artık cezasız kalmaması için tarihi bir adım atıyoruz. Eşcinselliği suç sayan, taciz ve tecavüzü engelleyecek yeterince caydırıcı önemler almaktan yoksun CEZA YASASI’nın değiştirilmesi için sesimizi yükseltiyoruz! 11 ülkede onlarca örgütten, yüzlerce kişinin sesini ses veriyoruz ve cinsel hakların insan hakları olarak güvenceye alınmasını talep ediyoruz!

Feministler ve LGBTT hareketi olarak 9 Kasım’da Uluslararası Cinsel ve Bedensel Haklar Koalisyonu’nun örgütlediği “Ortak Mücadele – Hep Birlikte” kampanyasına destek veriyoruz. Kampanya’nın Kıbrıs ayağında Feminist Atölye (FEMA) ve Homofobiye Karşı İnsiyatif (HOKİ) olarak başta eşcinsel ilişkiyi suç sayan Ceza Kanunu Fasıl 154 kısmı olmak üzere, Ahlaka Aykırı Suçları düzenleyen bütün maddelerin değiştirilmesini talep ediyoruz!

17 Kasım Salı günü, saat 19.00’ da, KTAMS salonunda gerçekleştireceğimiz film gösterimi ve tartışmaya hepinizi bekliyor, yüreği demokrasi için çarpan tüm insanları etkinliğimize gelerek mücadelemizi görünür kılmaya ve bize destek vermeye davet ediyoruz!

Feminist Atölye (FEMA) & Homofobiye Karşı İnsiyatif (HOKİ)

Scroll to Top