STÖ Temsilci ve Aktivistlerine Yönelik İletişim ve Savunuculuk Çalıştayı 24-25 Ekim’de Gerçekleşecek

STÖ Temsilci ve Aktivistlerine Yönelik İletişim ve Savunuculuk Çalıştayı 24-25 Ekim’de Gerçekleşecek

(Lefkoşa, 21/10/16) Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve Kıbrıs Toplum Medyası Merkezi (CCMC) tarafından Kuir Kıbrıs Derneği ve Thomson Vakfı ortaklığıyla yürütülen “Konuşulmayan: Kıbrıs Türk Toplumunda LGBTİ Haklarıyla İlgili Diyaloğu Güçlendirmek” başlıklı proje kapsamında 24 ve 25 Ekim Pazartesi ve Salı günleri düzenlenecek olan “Sivil Toplum Örgütleri Aktivistlerine Yönelik Medya Çalıştayı” saat 10:00 ile 17:00 arasında, ara bölgede yer alan Kıbrıs Toplum Medyası Merkezi’nde (CCMC) gerçekleşecektir.

Konuşulmayan (Unspoken) projesi kapsamında STÖ temsilcilerine ve aktivistlerine yönelik düzenlenecek iletişim, savunuculuk ve medya okuryazarlığı çalıştayları 3 başlıkta toplanacak olan bir seriden oluşmaktadır.

Çalıştayın iki gün sürecek ilk oturumunda, Thomson Vakfı medya uzmanlarından Mark Webster eğitmenliğinde gerçekleşecek olan serinin ilk çalıştayında 4 kişilik gruplarla, LGBTİ toplulukları ve medya ilişkisini değerlendirmek için SWOT analizi (medyanın güçlü ve zayıf yanları, medyadaki olanaklar ve tehditler), medyanın yerel ve uluslararası işleyişi, iyi basın bildirisi yazımı üzerine pratik uygulamalar, basın konferansı düzenlerken yapılması ve yapılmaması gerekenler, röportaj vermede ipuçları, ve tuzaklardan kaçınmanın en iyi yolları ele alınacaktır.

Çalıştay süresince katılımcılara Türkçe-İngilizce simultane çeviri sağlanacaktır. Ayrıca, çalıştay serisinin her 3 oturumuna katılan STÖ temsilcilerine ve aktivistlere katılım belgesi verilecektir.

Scroll to Top