LGBTİ+ Fiziksel Sağlığı Kitapçığı

LGBTİ+ Fiziksel Sağlığı Kitapçığı

Bu kitapçıkta, ne yazık ki hala var olan çeşitli sağlık hizmeti engellerinin yanı sıra, halihazırda üstesinden geldiğimiz önceki engeller ve ayrımcılıkları okuyacaksınız.
Bu kitapçığı hem konuyla profesyonel olarak ilgilenen bir doktor, hem de tıbbi ortamda kişisel olarak ayrımcılığa ve önyargıya maruz kalmış kuir bir kişi olarak yazdım. Cinsel sağlık ve üreme sağlığı ve hakları üzerine çalıştığım yıllar boyunca, beni üzen, kızdıran ve fark yaratmaya kararlı olmamı sağlayan pek çok rahatsız edici eski bilgiyle karşılaştım.
Toplum bakımına güçlü bir şekilde inanıyorum ve sağlık kliniklerine gitmenin olası komplikasyonları konusunda endişelenmek zorunda kalmadan erişilebilecek bir
şekilde toplumumuza LGBTİ+ fiziksel sağlığı hakkında güvenilir, erişilebilir, kuir dostu bilgiler sağlamaya yardımcı olmak istedim. Bunu yazarken hepimiz için umudum, gelecek nesillerin bir gün bu kitapçığa dönüp baktıklarında, karşılaştığımız sorunlar karşısında şoka uğramalarıdır.
Dr. Fidan Şenova.

Kitapçığı indirmek için buraya tıkla: LGBTİ+ Fiziksel Sağlığı Kitapçığı

RENKLERİN ÇEŞİTLİLİĞİ PROJESİ HAKKINDA:

Lezbiyen, gey, biseksüel, trans, interseks ve dahası (LGBTİ+), tüm renklerin birlikte var olabildiği bir Kıbrıs için Renklerin Çeşitliliği Projesi!

Renklerin Çeşitliliği Projesi, Kıbrıs’ın kuzey kesiminde LGBTİ+’ların insan haklarına erişimini sağlamak ve ayrımcılığı engellemeyi hedeflemektedir. Aralık 2018’de başlayan ve üç yıl sürecek olan “Renklerin Çeşitliliği Projesi”, Avrupa Birliği Kıbrıslı Sivil Toplum İş Başında VI Programı altında finanse edilmekte ve Kuir Kıbrıs Derneği tarafından yürütülmektedir.

Scroll to Top