İnsan Ticaretine Karşı Koordineli Önlemler ve Mekanizmalar (COMMIT) Projesi Kapanış Töreni Gerçekleşti.

 

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Mülteci Hakları Derneği (MHD) tarafından, Kıbrıs Türk Barolar Birliği, Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği, Kıbrıslı Türk İnsan Hakları Vakfı, Kuir Kıbrıs Derneği, Lefkoşa Türk Belediyesi ve Mağusa Gençlik Merkezi Derneği ile işbirliği içerisinde yürütülen, SOS Çocuk Köyü Derneği iştirakçi olarak katkı koyduğu ‘’İnsan Ticaretine Karşı Koordineli Önlemler ve Mekanizmalar (COMMIT)’’ projesi kapanış töreni gerçekleşti.

İnsan ticareti konusunda verdiğimiz bu zorlu mücadelede 2 sene boyunca yasa değişikliği, farkındalık artırıcı çalışmalar, savunuculuk ziyaretleri, STÖ ve yerel kurumlar işbirliği ile etkin bir denetim mekanizması kurulması, insan ticareti ile mücadelede eylem ve strateji planı oluşturma konularında birçok önemli adım atıldı.

Başta Mülteci Hakları Derneği adına proje yürütücüleri olmak üzere, projede işbirlikçi ve iştirakçi olup destek sağlayan herkese teşekkür ederiz.

İnsan Ticareti alanında çalışmalarımıza Eylül ayından itibaren İnsan Hakları Platformu olarak devam edeceğimizi herkese duyururuz.

Scroll to Top